Slovenské miniaplikácie pre bočný panel Windows Vista

28.6.2007 o 17:08 | Karma článku: 10.22 | Prečítané  39050-krát

Vo Windows Vista je štandardne prítomný bočný panel. Miniaplikácie v ňom obsiahnuté vám môžu uľahčiť, sprehľadniť či spríjemniť prácu.

 www.microsoft.com
Niekto ho používa, niekto nie. Je veľa iných podobných a možno lepších riešení (napr. Googlle desktop). Keďže sa o Viste teraz dosť hovorí a tí ktorí ju aj skúšajú/ používajú už isto narazili na striedmu ponuku miniaplikácií pre bočný panel.
Na slovenskej stránke Microsoftu sa však objavilo 8 miniaplikácií z dielne tiež slovenského Zoznamu (Zoznam.sk). V bočnom panely sa vám teda môže zobrazovať náhodný vtip, aktuálne správy, televízny program, kurzový lístok, horoskop, či aktuálny stav počasia v slovenských mestách. Táto miniaplikácia je síce v štandardnej dodávke od Microsoftu, ale s počasím u nás ma problém. Ak by vám ani jedna spomínaná aplikácia nevyhovovala, môžem odporučiť plnohodnotnú náhradu Accu Weather.
No a na záver ešte spomeniem dve miniaplikácie s ktorými budete pohodlne vyhľadávať. Prvou v slovníku, Zozname.sk, firmách, PSČ, alebo na celom svete ....skratka taký miniZoznam ;) No a druhá vám prezradí kto má dnes meniny, alebo vám pomôže vyhľadať dátum kedy vami hľadané meno meniny oslavuje.

Myslím, že ľudia stojaci za Zoznam.sk znova (po úspešnej lokalizácii ICQ) ukázali ako priblížiť internet a jeho obsah bližšie k ľudom.


Hlavné správy

SPORT.SME.SK

Časovku ovládol Martin, celú Tour Nibali. Sagan ide do Paríža v zelenom

Peter Velits obsadil v časovke výborné 16. miesto. Francúzsko má dvoch jazdcov na stupni víťazov.

ZAHRANIČIE

V Európe útočia na židov. Pálili obchody, bili sa s futbalistami

Prenasledovanie židov v Berlíne pripomína izraelskému veľvyslancovi rok 1938.

KULTURA.SME.SK

Wrestler, herec, Herkules. Dwayne Johnson je všetko v jednom

Žijúca legenda wrestlingu považuje snímku Herkules za svoju životnú úlohu.


Už ste čítali?